Российский рубль

Варшава / Беляны 
Хто може отримати Карту Поляка.

Минуло вже кілька років, як в силу вступив Закон Республіки Польща «Про Карту Поляка» прийнятий сеймом 7 вересня 2007. Багато людей вже отримали цей по-справжньому цінний документ і бажаючих стати його володарем не ставати менше. Що ж таке Карта Поляка? Згідно з офіційним визначенням, Карта Поляка-це документ підтверджує приналежність до польського народу.

У Законі «Про Карту Поляка» чітко описаний перелік людей, хто може отримати Карту Поляка:
  1. особа, яка зараховує себе до польського народу і в теж час: Знає польську мову хоча б на початковому рівні і вважає її своєю рідною мовою; Знає і шанує польські традиції та звичаї; У присутності консула Республіки Польща або уповноваженою ним особи надасть письмову декларацію про свою приналежність до польського народу; Доведе, що принаймні один з батьків (мама або тато), дідусь чи бабуся або ж прадід чи прабабуся (обоє) були польської національності або ж мали польське громадянство.
  2. особа, яка представить письмову довідку від польської або Полонійною організації (польської організації в країнах Східної Європи). Про свою активну участь у діяльності на благо польської мови та культури, або ж польської національної меншини протягом щонайменше трьох останніх років. Карта може видаватися лише полякам з Східної Європи, і надається особі, яка не має польського громадянства або дозволу на проживання на території Республіки Польща. Також, Карта Поляка може бути видана особі, польське походження якої було підтверджено згідно з правилами Закону Польщі «Про репатріацію» від 9 листопада 2000 року.
  3. А особам, які мають особливі заслуги, польський консул може видати Карту Поляка без обов'язкового надання будь-яких підтверджень. Необхідно пам'ятати, що для отримання Карти Поляка володіння польською мовою хоча б на початковому рівні є обов'язковою умовою. Консул самостійно оцінює рівень знання польської мови. Карта Поляка видається абсолютно безкоштовно терміном на десять років. По закінченні терміну дії її можна також безкоштовно обміняти на нову.

    Докази польського походження

    Є певний список документів, які можуть бути доказами польського походження, прописані у ст. 13 Закону Польщі «Про Карту Поляка»:

  4. польські документи, які підтверджують особу;

Консультації по візах:Контактна особа: +38(098) 588 07 68; +38(066)905 61 99